top of page
logo miz new.png

סיורים. יוצרים. תרבות. 
חוויות התרבות של Miz Culture בתל אביב-יפו

תוכן הסיורים והרכב היוצרים מתעדכנים לפי מה שקורה בעיר. 

כל סיור משלב מפגש יוצרים, הדרכת היסטוריה תרבותית, טעימות אוכל מקומי 

 

Miz Culture Jaffa tour 2.jpg

קראפט וקאלצ'ר בקריית המלאכה 

קריית המלאכה הפכה מאיזור של תעשייה זעירה לקריית אמנים. נפגוש יוצרים בעלי עשייה מגוונת ועכשווית, מלאת צבע ועושר: בתחומי אמנויות הבמה, אמנות פלסטית ועיצוב. המקום מהדהד את מפגש התרבויות מהעבר ועד היום, בטעמים ובשפות המתנגנות בו. 

משך הסיור: כשלוש שעות 

 

עקקבות צהוב.png
עקקבות צהוב.png
נשים על קיר

מסמרים ושמלות

סיור יוצרות ויזמיות ביפו

הן הנשים היותר מעניינות, יצירתיות ועצמאיות בעיר. מי שכותבות מחדש את הסיפור שלהן ושל המקום ומשלבות חדשנות עם קהילתיות וכבוד לעבר. הן פה כדי ליצור יש מאין, להשמיע את קולן, לשנות את הסביבה ולסחוף אותנו אחריהן בהשראה, בחשיבה מקורית ובאומץ.

הסיור מומלץ לכל ימות השנה, לא רק ביום האישה הבינלאומי, כי מגיע לנו לפגוש את הגרסה טובה שלנו בכל השנה.  

משך הסיור: כשלוש וחצי שעות. 

(הסיור נוצר בהמשך לפסטיבל הנשים שניהלתי אמנותית, הוא יקר ללבי במיוחד, אז ראו בו מיני פסטיבל!)

עקקבות צהוב.png
Miz Culture Jaffa.jpg
עקקבות צהוב.png

יפה עד כאב- היוצרים של שכונת עג'מי 

שכונת עג'מי היא לב פועם בסערת רגשות ויופי של חוץ לארץ. היא שילוב של עושר ופאר, תרבות גבוהה, בתי תפילה וחיי רוח, יחד עם קונפליקטים ובעירה פנימית. עג'מי היא השראה ליצירה עכשווית, חברתית ובועטת. היא מבט אל הים והנמל ואל יורדי הים ששבו אליה תמיד בגעגועים אל הבית, אל ריחות התבשילים שהגיעו מרחוק. עג'מי היא תמצית הכאב והיופי של יפו והיא המוזה הגדולה של היוצרים שחיים בה כיום ומחברים לה שירי הלל, כעס ותשוקה. 

משך הסיור כשלוש וחצי שעות 

עקקבות צהוב.png
Miz Culture art tours 3.jpg

על קו התפר

סיור שבמרכזו השדרה הכי אלגנטית ביפו, שהייתה מרכז תרבות מכונן, ססגוני ושוקק חיים. אפשר לדמיין את הכרכרות, הדליז'נסים, הנערות המהודרות והגברים הצעירים יוצאים אל הכיכר להקשיב לנגינת התזמורת...כיום השדרה היא שילוב בין העולם הנעלם לבין יוצרים עכשוויים, מעצבים ומקומות חדשים. עדיין יפה, למרות עבודות הרכבת הקלה. על קו התפר בין יפו לתל אביב, שנייה לפני שצוללים אל תוך הקצב של העידן הדיגיטלי וירטואלי, בואו לגלות את היופי הכמוס, האנשים והסיפורים של הבוליבארד האלגנט בלבנט. 

משך הסיור: כשלוש וחצי שעות 

 

קמילה פרט.jpg

    

יפו יוצאת מהארון- אמנים להט"בים בעיר  

ניפגש בשעת ערב להכיר את יפו הבועטת ומלאת הגלאם. נתחיל ביציאה (סימבולית?) מחומות העיר העתיקה, שם נספר את סיפורן של כמה מהדמויות הנשיות והגבריות המיתולוגיות של יפו, במבט מגדרי. נפגוש כמה מהיוצרים הלהט"בים שגדלו וחיים בעיר שנחשבת לאחותה הגדולה והשמרנית של תל אביב. הם בני דתות ותרבויות שונות והם עברו דרך חשובה ומשמעותית כדי לחיות חיים מלאים ולבטא את עולמם. הם הצליחו לשבור כל מחיצה אפשרית, בחיים ובאמנות, ויוצרים עבודות פיוטיות, עוצמתיות ורגישות, שמחבקות את יפו חיבוק חזק. נסיים במיזם תיירות ססגוני עם אג'נדה מגדרית ונרים כוסית לחיי האהבה על כל צורותיה

משך הסיור: כשלוש וחצי שעות

 

הסיור נוצר במיוחד לאירועי חודש הגאווה 2020 הוא מעורר שיח עמוק ומרגש ומומלץ גם למשפחות להט"ביות

 

Miz Culture jaffa tours 6.jpg
עקקבות צהוב.png

הסיורים המיוחדים, מותאמים ומוטעמים לקבוצה שלכם:

סיור יום הולדת\ימי כיף לחברות\משפחה- כולל טקס יום הולדת עם כיבוד ודרינק מול הים למזל טוב ויצירה. ניתן לשלב מתנה מעשה ידי אחד היוצרים מהסיור.  

יום כיף לחברים\קולגות\צוות

מותאם לקבוצה ולמטרות היום, ניתן לשלב ארוחת צהריים, סדנת יצירה שבמהלכה נעצור לרגע ונעשה איזה תרגיל ביחד. כזה שיוציא מאיתנו את רוח האמן המתבונן ויוצר. 

הסיור הוא רק ההתחלה! למה שלא נלך על פסטיבל שלם?

אני מציעה, אתם בוחרים ויחד אנחנו מרכיבים את האירוע האיכותי והמדויק לכם.

סיורים באנגלית לאורחים החשובים שלכם מחו"ל: במשך שנים הרכבתי תכניות ביקור לאנשי מקצוע בתחומי התרבות, עיתונאים ואוצרים. אין דרך טובה יותר להכיר את ההוויה הישראלית מאשר דרך מפגש עם עשייה יצירתית ואמנות טובה שמהדהדת את הזהות המורכבת שלנו כאן. 

בתמונה: אני מנחה סיור לנשות דיפלומטים בתערוכת אמנות ישראלית בהאג.

עקקבות צהוב.png
miz_sahar.jpg
עקקבות צהוב.png
bottom of page